Volejte mi na číslo +420 603 768 900 | tomas@simplyhome.cz
Tomáš Kuňák

Pomohu Vám zorientovat
se na realitním a hypotečním trhu.

Od roku 2006 prodávám a pronajímám klientům jejich nemovitosti. Nabízím nejlepší možnosti financování bydlení a poskytuji poradenství při investování do nemovitostí i následnou správu portfolia pro jeho maximální výnos. Věřím, že i pro Vás bude má práce přínosem.

Tomáš Kuňák realitní a hypoteční makléř

Jak prodat nemovitost s hypotékou ?

Prodej nemovitosti s hypotékou, neboli zástavní právem ve prospěch banky, která Vám poskytla hypoteční úvěr, není v České republice nic neobvyklého, ale také není vnímán jako standardní záležitost. Tento prodej má svoje pravidla a není možné je obcházet.

Při prodeji nemovitosti s hypotékou je předem nutné informovat Vaší banku o tomto plánovaném prodeji a získat její předběžný souhlas. Bez tohoto souhlasu nemůže být prodej v žádném případě uskutečněn. Teprve po souhlasu banky můžete nemovitost nabízet k prodeji přes realitní kancelář nebo formou samoprodeje.

Nyní existují dva scénáře postupu. Buď kupující převezme vaši hypotéku a doplatí ji dle smlouvy nebo si vyřídí novou hypotéku. Postup nové hypotéky je stejný jako u financování úvěru. Znamená to, že si prodávající nechá vyčíslit dlužnou částku a v kupní smlouvě bude uvedena přesná suma, která půjde na splácení úvěru prodávajícího. Kupující potom předkládá potřebné standartní informace, prokáže schopnost splácet a předloží kupní smlouvu.

V současné době nízkých úrokových sazeb na trhu s hypotékami, ale většinou počítejte, že kupující bude chtít mít vlastní volnost výběru a bude volit možnost nové hypotéky šité jemu na míru. V tomto případě vystaví banka prodávajícího vyčíslení zůstatku jeho hypotéky a zároveň s ním vystaví pro banku kupujícího příslib vzdání se zástavního práva, při jejím splacení.

Celý prodej tak může proběhnout s maximální bezpečím pro všechny strany včetně bank.


Tomáš Kuňák, realitní a hypoteční makléř

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru
#tomaskunakreality